מרסקות גזם ביתיות/קלות
מרסקות גזם גדולות
מרסקות גזם תעשייתיות
מקצצות קש ומכונות תבן
מזרעות
מבקעות גזעים
מוצרים אחרים
073-3742784

מחזור גזם הוא למעשה, מעיין תהליך של "פירוק והרכבה" – פסולת הגזם עוברת פירוק והחזרה למצב של חומר גלם שניתן לנצל לשימושים חדשים ואפילו ליצירת מוצרים חדשים. בין יתרונות מחזור הגזם ניתן לציין חיסכון בחומרי גלם, צמצום כמות הפסולת, הקטנת הזיהום הסביבתי והגברת היעילות החקלאית– כלומר יתרונות אקולוגיים, כלכליים וגם חברתיים.

 גזם שנערם ונאסף עלול להוות סכנה הן מבחינת המקום והנפח שהוא תופס, והן בשל היותו חומר דליק מלכתחילה (עץ, עלים, דשא קצוץ) ואף יותר, עקב החמצן הדליק שהוא כולא בתוכו כאשר הוא נערם. דרכים להפטר מגזם כוללות השלכה לפחים או קבורה באדמה, אך אין ספק שמחזור גזם באמצעות ריסוקו במרסקת גזם היא השיטה העדיפה לטיפול בפסולת שכזו.

שימושים שונים בגזם מרוסק (רסק גזם)

ישנם שימושים מגוונים לרסק גזם. שימוש שהולך והופך מקובל בגינות פרטיות ובגנים ציבוריים ברשויות מקומיות, הוא שימוש ברסק גזם לצרכי חיפוי קרקע. בין יתרונות חיפוי הקרקע ניתן למנות חסכון במים ע"י מניעת התאיידותם מהאדמה, חסכון באמצעי ריסוס כימיים כיוון שהחיפוי מונע גדילת עשבים, וכן תרומה למראה אחיד ואסתטי של הגינה.

צורך נוסף עליו עונה מחזור גזם הוא יצירת קומפוסט. שבבי רסק גזם מהווים  מרכיב חשוב ביצירה מהירה ויעילה של  קומפוסט (ראה מאמר על הכנת קומפוסט….+לינק) לגינה פרטית או ציבורית, שיעשיר את הקרקע ויהפוך אותה לסביבת גידול פורחת.

רסק גזם  יכול להוות גם משטח מחיה (רפד) עבור בעלי חיים בפינות חי או בבתים פרטיים, וכן עבור רפתות ולולים ובכך לצמצם משמעותית את העלויות הכרוכות בטיפול אקולוגי בשפכי רפתות ואורוות כנדרש בתקנות המשרד לאיכות הסביבה

כמו כן, קיימים שימושים נוספים ומסחריים יותר, דוגמת שימוש ברסק גזם להפוך גידולי "ביו-מסה" זמינים ליצור אנרגיה ירוקה.

מחזור גזם – ריסוק ואיסוף

מרבית השימושים המפורטים מעלה מחייבים קיצוץ וריסוק, לפני שניתן יהיה לנצל את הגזם למטרות השונות.  לא נכון!

הדרך היעילה ביותר לריסוק גזם לצורך מחזורו היא שימוש במכונות מרסקות גזם. היום קיימות מכונות כאלו לשימוש פרטי בעלות לא גבוהה, הצפויה להחזיר את עצמה בזכות יעילות התהליך והשימוש החוזר בפסולת הגזם. כמו כן, המודעות הגוברת לאיכות הסביבה בשנים האחרונות, גרמה ליותר ויותר רשויות מקומיות לספק שירותי ריסוק גזם לתושביהן. יותר רשויות מציבות בשטחן פחים מיוחדים לאיסוף גזם, ואף דואגות לאיסופו והבאתו למקומות ציבוריים בהם הוא עובר ריסוק. ישנן רשויות שאף מציעות את הגזם המרוסק בחזרה לתושבים המעוניינים להשתמש בו כחיפוי קרקע לגינות הפרטיות.

יש לציין  כי חשוב להניח את הגזם בנקודות האיסוף המיועדות לו, כיוון שעירוב של פסולת גזם עם סוגי פסולת אחרים מקשה על תהליך מחזור הגזם ואף עלול להזיק לתהליך המחזור במקום להועיל.

לפרטים נוספים ויצירת קשר השאירו פרטים או חייגו 073-3742784

לפרטים נוספים ויצירת קשר השאירו פרטים או חייגו
073-3742784