מרסקות גזם ביתיות/קלות
מרסקות גזם גדולות
מרסקות גזם תעשייתיות
מקצצות קש ומכונות תבן
מזרעות
מבקעות גזעים
מוצרים אחרים
073-3742784

חיפוי קרקע הוא כיסוי של פיסת אדמה באמצעות חומרים אורגניים (או אנ-אורגניים, למרות שהאופציה הזו עדיפה פחות) לצורך בידוד והגנה שלה ושל הצמחים הצומחים עליה. זוהי שיטה אקולוגית שימושית לטיפוח גינות ביתיות וכן פתרון ידידותי לסביבה עבור גנים ושטחים ציבוריים. בזכות החיפוי מתאדים מהאדמה פחות מים והיא נסדקת ונסחפת פחות, מועשרת בפחמן וגדלים בה פחות עשבי בר. כמו כן מסייע חיפוי הקרקע להתפתחות טובה יותר של מיקרופלורה, שהם יצורים זעירים המצויים באדמה ומסייעים לשורשי הצמחים לספוג מינרלים זמינים ביעילות.
חיפוי קרקע אורגני מתבסס על חומרים שנרקבים, מתפרקים ומעשירים את הקרקע ברקבובית. בנוסף להיות חיפוי הקרקע פתרון ידידותי לסביבה בכך שהוא מאפשר לנצל ולמחזר פסולת כמו גזם מרוסק, הוא גם תורם לשיפור פוריות הקרקע ומספק דשן זמין לצמח. סוגי חיפויים אורגניים נפוצים נוספים הם קומפוסט, עלים יבשים, שבבי עץ, קש או קליפות עצים.
יתרונות חיפוי קרקע
1. חיסכון במים – בזכות חיפוי קרקע בעזרת חומרים אורגניים ניתן להפחית עד 70% מסך צריכת המים להשקיה, בזכות האטת אידוי המים שמספקת שכבת החיפוי.
2. מניעה של צמיחת עשבי בר – שכבת החיפוי יוצרת מחסום מקרני השמש וכך נמנעת צמיחה של עשבים המתחרים על מאגרי המים ומשתלטים על הגינה.
3. חיסכון בריסוס – בזכות מיעוט העשבייה, נדרשת פחות עבודת טיפוח לגינה וכן ניתן להפסיק להשתמש בחומרי ריסוס מסוכנים שאחת מהבעיות הגדולות בשימוש בהם, היא חדירתם למי התהום שנמהלים לאחר מכן גם עם מי השתייה שכולנו שותים.
4. הרחקת חיות ומזיקים – כאשר נמנע גידול עשביה, לנחשים, לעכברים או לחרקים גדולים יהיה פחות מקום להסתתר בו והם יעדיפו גינות פראיות יותר למושבם.
5. העשרת האדמה במינרלים – חומרי חיפוי קרקע אורגניים מתפרקים ומשחררים לקרקע מינרלים חשובים כמו חנקן, ברזל ופחמן המועיל לצמחיה.
6. אוורור הקרקע – חיפוי הקרקע מגן מפני הידוק הקרקע ומאפשר לשורשים תנאי גידול מאווררים יותר וכן תנאים נוחים יותר להתפשטות.
7. הארכת משך פריחת הפרחים – חיפוי קרקע מקטין את משרע הטמפרטורות בקרקע ועל ידי כך מאריך את משך הפריחה של פרחים שונים (וכן תורם לבריאות הצמח).
8. הפחתת היוצרות בוץ – חיפוי קרקע מונע היוצרות בוץ ולאחר הייבוש, מקטין את היסדקות הקרקע, שבירתה והיסחפותה.
9. שיפור מראה הגינה – שכבת החיפוי יוצרת משטח אחיד ונקי סביב צמחי הגינה.
10. מחזור ודאגה לטבע ולסביבה – שימוש בחיפוי קרקע אורגני משלים את מעגל החומר האורגני, שנקטע כאשר גוזמים שיחים וגורפים עלים ומייצרים עוד פסולת התופסת מקום. כך הטבע נעזר בתוצריו ואנחנו תורמים ונהנים.
חיפוי קרקע – איך מבצעים?
הדרך לבצע חיפוי קרקע היא פשוטה – פיזור שכבה בעובי שבין 8 ל- 15 ס"מ של חומרי החיפוי מסביב לצמחיה קיימת בגינה. מומלץ להקפיד לשמור על מרווח של כמה סנטימטרים בין חומרי החיפוי לגזעי הצמחים והעצים הקיימים.
אם מדובר בשטח נקי שטרם נשתלו בו צמחים אך מיועד לשתילה עתידית, ניתן לבצע חיפוי קרקע עד כדי כיסוי השטח כולו בשכבה אחידה ולאחר מכן לפנות אזורים המיועדים לשתילת הצמחים במיקום ובגודל המתאימים לשתילה המתוכננת.

לפרטים נוספים ויצירת קשר השאירו פרטים או חייגו 073-3742784

לפרטים נוספים ויצירת קשר השאירו פרטים או חייגו
073-3742784